Cirkus Klan Grus
 

Animacje

Uniwersalność naszej grupy kryje się w tym, że poza ułożonymi, przećwiczonymi etiudami, potrafimy odgrywać swoją rolę „na żywo”, wśród publiczności. Jako piraci, retro cyrkowcy, czy Święty Mikołaj i jego czarodziejska świta, zabawiamy widzów prezentując swoje umiejętności. Chodzenie na szczudłach, żonglerka, iluzja, czy taniec to tylko niektóre z atrakcji, które zobaczycie mijając nas w tłumie. Wcielając się w przeróżne postacie możemy pojawiając się znienacka urozmaicić spotkanie, konferencję, lub różnego rodzaju imprezę.

 
Programy animacyjne
 

Jako doświadczeni artyści, staramy się wychodzić na przeciw potrzebom widzów. Dlatego wciąż tworzymy nowe tematyczne programy animacyjne. Miesiącami przygotowujemy dopracowane w najmniejszych szczegółach scenografie i kostiumy, tworzące odrębne światy pełne barwnych, charakterystycznych postaci. Poniżej prezentujemy Państwu zarówno autorskie programy aktorskie, jak i gotowe zestawy atrakcji w formie zabawek oraz warsztatów cyrkowych.

 
Miasteczko Cyrkowe
„Miasteczko Cyrkowe”
 

Jest to przygotowany przez nas program rozrywkowy, prowadzony przez doświadczonych animatorów, będący doskonałą atrakcją, podczas różnego rodzaju imprez plenerowych. Artyści przebrani za starodawnych cyrkowców, wcielają się w role m.in. dyrektora cyrku, iluzjonisty, treserki dzikich zwierząt, siłacza, czy człowieka gumy. Prezentują swoje umiejętności i uczą rzemiosła cyrkowego wciągając wszystkich do wspólnej zabawy.

Odwiedzając nasze miasteczko można spróbować swoich sił w żonglerce, chodzeniu po linie i na szczudłach, przemienić się na chwile w akrobatę, i sprawdzić swoje zdolności do puszczania ogromnych baniek mydlanych. Obok niesamowitych warsztatów, łączących przyjemną rozrywkę z ciekawą nauką, można również wziąć udział w wielu zabawach przygotowanych przez cyrkowców, których uczestnicy będą mieli okazję do zaprezentowania swoich umiejętności.

 
Plac Zabaw
Plac Zabaw
 

Nasz nietypowy plac zabaw jest zbiorem oryginalnych zabawek i gier, wykonanych z drewna, ręcznie pomalowanych w kolorowe obrazy i wzory o tematyce cyrkowej. Zabawa na nim ma na celu nie tylko dostarczać rozrywki, lecz również rozwijać zdolności manualne, balans i motorykę ciała, pobudzać kreatywność, oraz uczyć pracy w grupie. Plac zabaw cieszy się dużą popularnością stanowiąc alternatywę do popularnych ogromnych dmuchanych zabawek. Nasz plac nie ma ograniczeń wiekowych, sprawia dużo radości i śmiechu zarówno małym brzdącom, jak i młodzieży oraz dorosłym.

 
Animacje tematyczne
 

W ramach programów aktorskich mamy dla Państwa następujące propozycje:

 
Retro cyrkowcy
„Retro cyrkowcy”
 

Wśród naszych propozycji animacyjnych znajduje się zabawa z groteskowymi postaciami cyrkowymi, które pamiętają jeszcze nasi dziadkowie. Klasyczna Treserka, Dyrektor cyrku, Kobieta z brodą, czy Człowiek pocisk, to tylko niektóre z nich. Jednak tworząc swoje charaktery, postanowiliśmy trochę „podrasować” stare modele... i wyjawić ich prawdziwe, skrywane przez lata talenty. Pan dyrektor, tak naprawdę zawsze marzył o zostaniu iluzjonistą... Treserka zawsze zazdrościła tancerkom... więc z paszczy groźnych lwów przeskoczyła na hula hop! Kobieta z brodą, po latach odkryła swoje ukryte talenty muzyczne i plastyczne, więc zamiast tylko siedzieć w swoim namiociku, postanowiła wyjść do widzów ze śpiewem na ustach, a najmłodszym urozmaicić ich wesołe buźki, kolorowymi malunkami...

 
Święty Mikołaj i jego Czarodziejska Świta
„Święty Mikołaj i jego Czarodziejska Świta”
 

Zapraszamy do wspólnej zabawy w magicznej krainie Świętego Mikołaja. Organizujecie Państwo zabawę mikołajkową? Ta oferta została stworzona specjalnie dla was!

Gdy zapada noc, a wszystkie dzieci już smacznie śpią, przez komin wślizguje się starszy jegomość, o siwej brodzie by zostawić najmłodszym słodką niespodziankę...tą historię znamy chyba wszyscy, ale...możemy wspólnie zmienić jej bieg. W naszej wersji Święty Mikołaj wstaje rano, wskakuje w swoje czerwone wdzianko i wraz ze swoją czarodziejską świtą podróżują po świecie, by odwiedzić wszystkie dzieci! Wspomniana czarodziejska świta, to towarzyszące staruszkowi elfy, zwierzęta i inni mieszkańcy krainy wiecznego śniegu. Jako doświadczeni „umilacze” dziecięcego czasu wędrowna trupa zachęca dzieci do wspólnej zabawy prezentując swoje umiejętności cyrkowe. Sam Święty Mikołaj siedzący w starym fotelu zabawia odwiedzające go maluchy sztuczkami iluzjonistycznymi!

 
„Średniowiecze”
 

Z zamierzchłych czasów królów i rycerzy, przybywa do Państwa zabawna grupa średniowiecznych kuglarzy. Wesoły duet żonglerów, średniowieczne damy, czy stary zrzędliwy dziad to tylko niektóre z przeabawnych postaci, które mogą pojawić się pomiędzy gośćmi eventu, będąc rozluźniającym atmosferę elementem humorystycznym.

 
Neo Barok
„Neo Barok”
 

W ramach tematyki neo-barokowej, mamy dla Państwa propozycję wystawnych dworzan w bogato zdobionych kostiumach, frakach, sukniach z gorsetami...

Ekskluzywni arystokraci w wytwornym stylu uświetnią wizualnie Państwa imprezy.

 
Szczudlarze
Szczudlarze
 

W naszej grupie, każdy wybrał swoją drogę – jeden iluzję, drugi żonglerkę, trzeci akrobatykę. Jednak są umiejętności, które rozwijaliśmy wspólnie i które dziś cechują prawie każdego z nas. Wśród tych zdolności znajduje się między innymi chodzenie na szczudłach. Proponujemy Państwu popisy doświadczonych szczudlarzy, będące świetnym uzupełnieniem zarówno imprez plenerowych, zamkniętych, parad, jak i mniejszych okoliczności. Możemy również uświetnić Państwa akcje promocyjne, czy happeningi. Posiadamy szeroką gamę kostiumów, które dostosowujemy do okoliczności.

 
Statua – mimowie
 

Wielu z nas, zwłaszcza w okresie wakacyjnym występuje na ulicy, jako performer, lub tzw. Statua. Poprzez dobranie odpowiedniego kostiumu oraz makijażu, w połączeniu z grą aktorską tworzymy wybraną postać. Statua jest imitacją posągu...jednak dosyć nietypowego, bo w najbardziej nieoczekiwanych momentach okazuje się, że pomnik jest żywy! Postacie mogą być dostosowane do Państwa indywidualnych potrzeb.

 
Żonglerzy
Żonglerzy
 

Żonglerka piłeczkami, maczugami, obręczami, chusteczkami. W trakcie tej formy animacji prezentujemy naszą wszechstronność, wyrzucając w górę wszystko, co wpadnie nam w ręce :)

W trakcie animacji żonglerskich przeprowadzamy pokazy wciągając widzów do wspólnej zabawy, która ma na celu zachęcenie uczestników do aktywnego udziału i podjęcia próby zażonglowania wybranym przez siebie przedmiotem.

 
Klauni
Klauni
 

Nawiązując do tradycji cyrku w naszej ofercie znajdziecie Państwo również Klaunów. Nie są to jednak źle kojarzący się ze słowem „Klaun” zwyczajni przebierańcy. Lata praktyki pozwoliły nam wypracować autorski, oryginalny program klauningu połączonego z elementami ‘street show’. Kostiumy nie są tylko za dużymi kolorowymi ubraniami zestawionymi z peruką ‘AFRO’. Dzięki wszechstronności naszej grupy łączymy klaunadę z elementami pokazów, modelowaniem balonów, pokazami baniek mydlanych, czy iluzji. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą indywidualnie dopasowywaną do Państwa potrzeb. Zapytania ofertowe prosimy kierowac na adresy mailowe dostępne w dziale kontakt.

 
Bańki mydlane
Bańkodmuchacze
 

Kolejną atrakcją podczas organizowanej przez Państwa imprezy, spotkania lub eventu mogą być tzw. „Bańkodmuchacze” – czyli animatorzy wykonujący bańki mydlane. Tworzenie pojedyńczych baniek, obłoki drobnych banieczek wypuszczone z wytwornicy, ogromne kilku metrowe banie, czy zamykanie w bańce mydlanej, to atrakcje, których możecie Państwo doświadczyc dzieki naszym bańkodmuchaczom.

 
Interaktywny pokaz ogromnych baniek mydlanych
Interaktywny pokaz ogromnych baniek mydlanych
 

Pokaz połączony ze wspólną zabawą, podczas której prezentowane są ogromne bańki mydlane. Oprócz tego rozstawione zostają dodatkowe naczynia ze specjalnym płynem do robienia mniejszych bąbli. Dzieci zostają wciągnięte do wspólnej zabawy przez artystów, którzy wykorzystując różnego rodzaju sprzęty, uczą je tworzenia potężnych baniek, lub wielu drobnych banieczek łączących się w ogromne kolonie. Pokaz wspomaga specjalistyczna maszyna do tworzenia baniek mydlanych wypełniająca nimi całą przestrzeń.

Atutem pokazu jest wspólna zabawa i możliwość aktywnego uczestniczenia w tworzeniu baniek.

 
Modelowanie baloników
Modelowanie baloników
 

Podstawową zaletą rzetelnego animatora jest posiadanie wachlarza umiejętności, którymi może zaskoczyć widza. Jedną z naszych specjalizacji jest modelowanie balonów w najróżniejsze kształty, zaczynając od prostych przedmiotów, kwiatków, czapek kończąc na skomplikowanych zwierzętach i innych formach przestrzennych. Jesteśmy gotowi na najśmielsze wyzwania, do tej pory stworzyliśmy m.in.: miecze, szable, okulary, kwiaty, superman-a, króliki, pieski, słonie, tygrysy, żyrafy, kapelusze... i węże :)

 
Malowanie Twarzy
 

Poza cyrkiem, każdy z nas prowadzi „drugie” życie. Studiujemy, pracujemy, realizujemy swoje pozostałe pasje. Niektórych z nas wciągnęła plastyka i zdobywanie innych zdolności artystycznych. Dlatego w swojej ofercie proponujemy Państwu atrakcję malowania twarzy. Jest to wspaniałe urozmaicenie imprez dziecięcych oraz wszelkiego rodzaju wydarzeń, na których nasi najmłodsi ulubieńcy mogą się pojawić. Część z nas posiada wykształcenie w kierunku charakteryzacji, część zajęła się malowaniem jako hobby. Jedno jest pewne – jest to rzecz która przynosi radość również nam, dlatego staramy się traktować ją z największą starannością i oddaniem.