Cirkus Klan Grus
 

Etiudy

W ramach urozmaicenia programu artystycznego organizowanych przez Państwa imprez proponujemy różnorodną gamę etiud cyrkowych, trwających w zależności od rodzaju i indywidualnych potrzeb klienta 5 – 45 minut. Etiudy mogą się ze sobą łączyć.

 
LEGENDA:
plener
PLENER
 
pomieszczenia zamkniete
POMIESZCZENIA
ZAMKNIETE
 
dla dorosłych
DLA DOROSLYCH
 
dla dzieci
DLA DZIECI
 
 
Pan Ząbek
Pan Ząbek
plenerpomieszczenia zamknietedla dorosłychdla dzieci

Tajemniczy Pan Ząbek to przedziwny jegomość w oryginalnej fryzurze z „niecodziennym” zgryzem i nietuzinkowym stylem. Z wysublimowanym poczuciem humoru z pogranicza absurdu i groteski, bawi publikę od czasu do czasu, powodując lekki dreszczyk przebiegający po ich plecach...

 
Kafri Cocktail
plenerpomieszczenia zamknietedla dorosłychdla dzieci

Czarująca Kafri ma dla Państwa mocną dawkę emocji, związanych z prezentowanymi przez nią ewolucjami z hula hoop. Łamiąc klasyczną konwencję ekwilibrystycznych pokazów sportowej gimnastyki Kafri w wysublimowanym stylu pokazuje obręcze w nowej jakości tańca połączonego z kabaretem. W oprawie klimatu ameryki lat 50 i stylu Pin Up, jej pokaz jest barwną eksplozją pozytywnej energii!

 
Bill Bombadil
Bill Bombadil
plenerpomieszczenia zamknietedla dorosłychdla dzieci

Show Żonglera Billa Bombadila, to interaktywna dawka dobrego humoru, połączona z popisami żonglerskimi na najwyższym poziomie. Tytułowy Bill, z każdą chwilą zaskakuje publiczność różnorodnością swoich umiejętności. Poza tradycyjnym pokazem żonglerki maczugami, zobaczą Państwo mrożący krew w żyłach numer z nożami, dynamiczne Diabolo (magiczną klepsydrę tańczącą na sznurku), czy popisy na Rola Boli (balans na desce umieszczonej na wałku). Jako artysta z wieloletnim doświadczeniem, Bill potrafi zaskoczyć nawet najbardziej wymagającego widza.

 
Tissue
Tissue
plenerpomieszczenia zamknietedla dorosłychdla dzieci

Akrobatyka na szarfie (zwana aerial tissue, aerial silk) jest wciąż mało znaną w Polsce, nowoczesną dziedziną cyrku, rozpowszechnioną przez kanadyjski Cirque Du Soleil. Jest to jedna z najbardziej niebezpiecznych, a zarazem bardzo widowiskowa i subtelna sztuka cyrkowa.

Akrobatka wspina się na jedwabną szarfę o długości ok. 8 metrów, zatrzymuje się na dużej wysokości w efektownych, atletycznych pozach, wykonuje gwałtowne spady kręcąc się wokół własnej osi lub dynamiczne salta na wiszącym materiale. Wszystkie ewolucje odbywają się bez asekuracji, gdyż większość z nich nie byłaby możliwa z jakimkolwiek zabezpieczeniem. Akrobatka polega jedynie na własnej zręczności i technicznej precyzji, co wymaga od niej oczywiście długiego treningu siły i elastyczności ciała.

Taniec wykonywany przez akrobatkę trzyma widza w wielkim napięciu, a jednocześnie porusza delikatnością ruchu i giętkością ciała tancerki.