Cirkus Klan Grus
 

Parady

Ciekawą propozycją na wszelkiego rodzaju imprezy otwarte są z całą pewnością parady uliczne. Prezentujemy Państwu trzy programy parad cyrkowych, połączonych z muzyką oraz tańcem. Każda z parad zawiera przemieszczające się wraz z pochodem tematyczne konstrukcje. Zaufało nam już wielu organizatorów festiwali teatralnych, muzycznych oraz cyrkowych...jedna z naszych parad na pewno okazałaby się wspaniałą atrakcją również podczas Państwa imprezy.

LEGENDA:
plener
PLENER
 
pomieszczenia zamkniete
POMIESZCZENIA
ZAMKNIETE
 
dla dorosłych
DLA DOROSLYCH
 
dla dzieci
DLA DZIECI
 
 
Carnaval
„Carnaval”
plenerplenerdla dzieci

Pochód ludzi z niesamowitymi umiejętnościami. Samochód przebrany za namiot cyrkowy. Z dwóch ogromnych megafonów zawieszonych na szczycie masztów dobiega cyrkowa muzyka. Za namiotem ciągnieta jest armata, z której człowiek pocisk pozdrawia ludzi przed wystrzałem, do okoła namiotu krąży na miniaturowym motorku kaskader, wokół kręca się przeróżne postacie - kobieta z brodą, która puszcza ogromne bańki mydlane, ślepy żongler, siłacz próbujący utrzymać wielkiego słonia, który się nadymał i lewituje nad pochodem. Wielkie postacie na szczudłach, które można podziwiać podczas parady to dyrektor cyrku i treserka, pomiędzy nimi przemyka królik, który usiłuje uciec magikowi i fakir lecący na swym czarodziejskim dywanie.

 
Klucz Żurawi
„Klucz Żurawi”
plenerplenerdla dzieci

W oddali, wysoko nad głowami przechodniów ukazuje się ogromny balon umocowany do przedziwnej konstrukcji wypuszczającej z siebie kolonie baniek mydlanych. Konstrukcja jest wielkim białym trójkołowcem, kierowanym przez magiczną postać „człowieka ptaka”...

Ogromnemu balonowi towarzyszą mniejsze, około metrowe balony, unoszące się niczym planety wokół słońca. Gdzieniegdzie, przez nieuwagę wypuszczony zostaje malutki balonik, niesiony wcześniej przez jedną z postaci parady. Niczym posągi z marmuru pozbawione barw, swą bielą odcinają się na tle kolorowego tłumów gapiów. Na w pół ludzie, na wpół ptaki kroczą dystyngowanie niczym żurawie na szczudłach. Barokowe suknie i surduty dodają im klasy.

Wokół nich wirują kobiety w długich zwiewnych spódnicach, przywdziane w gorsety i maski z piór. Tworząc harmider i zamieszanie, swymi okrzykami przypominającymi klangor ptaków zwołują przechodniów do oglądania ich hipnotyzującego tańca z wachlarzami, przy pomocy których wzbijają w górę bańki i pierze które wirując wszędzie wplątuje się we włosy gapiów.

 
„Bandera-Futura”
plenerplenerdla dzieci

W rytmie rozedrganych werbli nadciąga niesamowity pochód. Postacie swoim wyglądem przypomiają futurystyczną wizję świata z filmu Mad Max. Na czele kawalkady co chwilę wysoko w powietrze wylatuje wirujące hula hoop radosnej marżoretki, dowodzącej całym pochodem. Nie odstępując jej na krok, rytmu całej paradzie nadaje zgarbiony dobosz wraz ze swoją kompanią dziwolągów. Zza ich głów słychać turkot flag – to sbandieratori wyrzucający co chwile, w skomplikowanych choreografiach, wysoko w powietrze ogromne flagi. Ta efektowna – nieznana jeszcze w Polsce dziedzina jest absolutną nowością wśród pokazów artystycznych. Zaraz za flagowcami sunie wielka machina parowa prowadzona przez potężnego siłacza. Pojazd wyposażony jest w megafony z których dodatkowo dobiegają dźwięki autorskiej muzyki. Pomiędzy falami dźwiękowymi przemieszczają się frywolnie latające bańki mydlane. Parowóz wypuszczając przez przedziwny komin, kłęby białego dymu zagęszcza atmosferę na tyłach pochodu, który zamykają uskrzydleni szczudlarze, imitujący zwierzęta połączone z maszynami.