Cirkus Klan Grus
 

SPEKTAKLE

Poniższe propozycje to spektakle cyrkowe, zawierające elementy sztuk cyrkowych, teatru, tańca oraz muzyki. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami, w razie pytań prosimy o kontakt.

 
LEGENDA:
plener
PLENER
 
pomieszczenia zamkniete
POMIESZCZENIA
ZAMKNIETE
 
dla dorosłych
DLA DOROSLYCH
 
dla dzieci
DLA DZIECI
 
 
Bańkolot
Bańkolot
plenerpomieszczenia zamknietedla dzieci

Spektakl ten narodził się z fascynacji ogromnymi bańkami mydlanymi, które sprawiają, że na twarzach widzów pojawia się uśmiech.

Jest to historia niezwykłego pojazdu napędzanego przy pomocy baniek mydlanych. Tajemniczym Bańkolotem podróżują Pilot-oblatywacz, rozchichotane Stewardessy, oraz zaradny Mechanik.

Czwórka naszych bohaterów, zabiera widzów w niezwykłą podróż bańkowym wehikułem, podczas której wspólnie odkrywają nieistniejące na mapach krainy.

W najdalszych zakątkach świata odnajdują królestwo Antygrawitacji, gdzie przedmioty nie znają swej wagi, zakręconą krainę kół - Ringolię, niezwykłą dolinę Magika – A. Psika, wysoką górę na której szczycie odnajdą pracownię Alchemika i nie zapomnijmy o wybrzeżu muzyki.

Tłem do popisów żonglerskich, iluzjonistycznych i tanecznych, są bańki mydlane, które produkowane przez specjalną maszynę wypełniają całą przestrzeń.

 
„Laboratorium Magicznej Bańki”
pomieszczenia zamknieteplenerdla dzieci

W tajnym laboratorium, na końcu ślepej uliczki zamglonego Wrocławia, całe dnie i noce trwają prace nad magicznymi miksturami...po miesiącach wyczerpujących eksperymentów zakręcony Doktor Ząbek i czarująca Doktor „Moja” osiągają cel! Udało się stworzyć wspaniały eliksir, z którego powstają najpiękniejsze bańki mydlane, łączące się w przeróżne konstelacje, kształty i przybierające najdziwniejsze wielkości i kolory. Tak piękny sekret nie może pozostać w ukryciu, dlatego naukowcy zaraz po odkryciu mieszanki zaczęli prace nad prezentacją swoich dokonań...i tak oto doszło do powstania Laboratorium Zaczarowanej Bańki.

Zapraszamy na niesamowity pokaz baniek mydlanych, przeplatany sztuczkami iluzjonistycznymi, w oryginalnej oprawie scenograficznej, kostiumowej i muzycznej. Zabierzemy was do świata zabawy tańcujących baniek, powstających z najdziwniejszych instalacji i przyrządów, gdzie radosny uśmiech na waszych twarzach będzie przeplatany podziwem i zaskoczeniem niesamowitością obrazów.

 
Pchli cyrk Pana Trampoliniego
„Pchli cyrk Pana Trampoliniego”
pomieszczenia zamknieteplenerdla dzieci

Dawno dawno temu, władcami bezdroży świata były magiczne wehikuły cyrku Pana Trampolini. Dumny dyrektor, wraz ze swoją wędrowną trupą przemierzał najodleglejsze krainy z magicznym show, zawierającym przepych najróżniejszych sztuk cyrkowych. Akrobaci, żonglerzy, iluzjoniści, cała świta przedziwnych postaci, w najlepszym wydaniu. Wszystko układało się po jego myśli, aż do pewnego smutnego dnia...

Podczas jednej z wypraw grupa Trampoliniego spotkała na swojej drodze konkurencyjny cyrk. Przebiegły dyrektor rywali zaproponował artystom podwójne stawki, życie pełne luksusu i splendoru...nietrudno się domyślić, że cyrkowcy opuścili dotychczasowego chlebodawcę.

Trampolini załamał się, stał się samotnikiem, szlochał po nocach za minionymi czasami. Minęło wiele lat, aż w życiu dyrektora pojawiło się nowe światełko. Ludzie go zawiedli, więc odnalazł dla nich alternatywę – postanowił założyć Pchli Cyrk!

Pan Trampolini i jego malutcy przyjaciele występują do dziś...może masz ochotę ich zobaczyć...?

 
Pokaz manipulacji flagami „Sbandieratori”
plenerplenerdla dzieci

Sbandieratori to nowa dziedzina pokazów artystycznych wkraczajaca dopiero na polski rynek. Pragniemy zaproponowac Panstwu to unikatowe widowisko jako niezwykłą innowację, dynamiczny obraz, ożywiający atmosferę imprez plenerowych, koncertów, festiwali i innych organizowanych przez Państwa wydarzeń.

Spektakl może przybierać różnorodne formy chorograficzne i muzyczne: rozpoczynając od najbardziej klasycznej realizowanej przy akompaniamencie muzyki poważnej, aż do dynamicznych pokazów w rytmie muzyki nowoczesnej i popularnej. Bez względu jednak na wybraną formę przedstawienia są one zawsze niezwykle efektowne, a dźwięk trzepoczących w powietrzu flag sprawia, że widzowie nie mogą oderwać od nich wzroku.

 
Pan Ząbek Show
„Pan Ząbek Show”
plenerpomieszczenia zamknieteplenerdla dzieci

Pan Ząbek to postać satyryczna z absurdalnym poczuciem humoru z pogranicza groteski. W przedziwnej fryzurze i złotych zębach potrafi rozśmieszyć nas do łez, by za chwilę niespodziewanie zaskoczyć dreszczykiem grozy.

Śmieszny magik czy może czarujący klaun? Postać Pana Ząbka umiejętnie łączy obie te konwencje. Iluzja zawsze wzbudzała w widzach przyjemne uczucia zaskoczenia i zaciekawienia, którym towarzyszyło pytanie „Jak?”. Wygłupy klauna pobudzają ciało i emocje, a popisy magika duszę i wiarę w magię. Z połączenia tych dwóch składników powstaje niezapomniane widowisko Pana Ząbka, w którym każdy z nas odnajdzie coś dla siebie.

Wieloletnia praca na scenie, doświadczenia pracy animatora i artysty ulicznego stworzyło z Pana Ząbka wyjątkowego artystę który z charakterystyczną finezją przygotowuje niepowtarzalne w smaku show, dopasowane do okoliczności i gustu widza.